Rodina, práce a kariéra

Chládek: Škola povinně od pěti. A rodina čím dál zbytečnější

Komentář Martina Fendrycha: Stát čím dál víc přebírá roli rodiny, otce a matky. A rodiče si na to zvykají - výchovu svých dětí ochotně přehodí na školu, na stát, a vyžadují ji po něm. Tragické.
Téma:

Moje rodina má svůj plán

Kroužky dětí, třídní schůzka, zubař. Do toho služební cesta, výročí svatby, pracovní večeře a druhý den návštěva babičky. Jak si to zapamatovat a zkoordinovat tak, aby všechno klaplo? Chce to rodinný plán.
Téma:

Kariéra, nebo dítě? Můžete mít obojí!

Myslíte si, že skloubit rodinu, výchovu dětí a kariéru zkrátka není možné? Omyl, možné to je, jen si musíte uvědomit, že budete potřebovat podporu svého partnera. Na takové rozhodnutí totiž nejste sama a měla byste se naučit využívat jeho pomoc. Poradíme vám jak, i když máte pocit, že žádnou podporu z jeho strany necítíte.
Téma:

Jak skloubit kariéru a dítě? Buďte matkou při studiu, radí think-tank

Praha - Jak propojit dobře našlápnutou profesní dráhu s vytouženým mateřstvím, trápí nejednu mladou Češku a kvůli nedostatku školek se toto téma stalo i jednou z bojových linií aktuálně probíhající předvolební kampaně. Do této situace přichází think-tank pro sociální a ekonomické analýzy ISEA s řešením, které na první pohled vypadá jako "z Marsu": doporučuje ženám, aby si pořizovaly děti ještě na studiích. Tedy ve chvíli, kdy nemají nejen kariéru, ale často ani prostředky a zázemí pro výchovu dítěte. Svůj návrh myslí ISEA vážně a tvrdí, že je výhodný jak pro ženy, tak i pro stát.
Téma:

Dítě, nebo kariéra?

Je zajímavé, v jakých situacích vyplouvají na povrch zapomenuté vzpomínky. Jako ta, co se mi vybavila, když jsem utírala slzy kolegyni, co jí pozitivní těhotenský test "zničil kariéru". Právě totiž měla povýšit z mizerně placené nudné pozice na tu, o které dlouho snila...
Téma:

Dítě a kariéra? Žádný problém!

Máte malé děti? Svůj čas rozhodně nemusíte vyplňovat jen procházkami s kočárkem a sprintem mezi kroužky. Pokud si chcete zachovat příjem a nevzdat se zcela své kariéry, můžete úspěšně zkombinovat mateřskou i pracovní roli.
Téma:

Jak dobře skloubit rodinu a práci? Promyslete si svou situaci

Není pochyb o tom, že téma slaďování pracovního a rodinného života je jedním z nejžhavějších v současnosti. Objevuje se řada rad a kurzů, které učí know-how, jak slaďovat, jak si uspořádat čas, jak být asertivní.... Takzvaný „ďáblův advokát" zde může našeptávat otázku, co by se dělo, kdyby se skloubení práce a rodiny nezdařilo? Co by se mohlo stát? Co by to dobrého a zlého znamenalo pro mne a pro mou rodinu? To jsou důležité otázky pro každého, kdo o slaďování usiluje. V tomto případě však žádné know-how nepomůže, odpověď musí hledat každý sám a u sebe. Zkuste si odpovědět na některé otázky a tím se dobrat k jasnější představě o slaďování ve vaší jedinečné a neopakovatelné rodině.
Téma:

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com