Děti mezi jinými dětmi

Náš syn je neprůbojný, nebude z něj otloukánek? ptá se Dominika v poradně

Trápí mě povaha naše syna Oskara. Je klidný a hodný, ale je také dost neprůbojný. Jak mu pomoct se sebevědomím, aby z něj nebyl otloukánek? Anebo si nemáme dělat zbytečné starosti?
Téma:

5 morálních principů, důležitých pro život dítěte

Než půjde vaše dítě do školky či školy a začne se od vás pomalu odpoutávat, měla byste ho naučit nejen to, jak se zavazuje tkanička a koho zdravit, ale také morální principy, jež bude potřebovat pro život. A jaké to jsou?
Téma:

Máme se bát vlastních dětí? Aneb nejčastější důvody agrese

Stěžují si na něj snad všude; ve školce napadá kamarády, nerozpakuje se nakopnout i paní učitelku, kterou dříve zbožňoval, babičku bouchá hračkami a nová partnerka jeho otce ho nesnáší. Vcelku hodný kluk začíná připomínat chuligána z Bronxu.
Téma:

Má vaše dítě problémy v kolektivu? Můžete mu pomoci!

Některé děti jsou odjakživa ve společnosti svých vrstevníků jako ryba ve vodě, což je ideální stav. Ale jsou i děti, a není jich málo, pro které je návštěva hřiště či dětské oslavy přímo noční můrou…
Téma:

Odtržení od maminky aneb začleňování dítěte do kolektivu

Známe to všichni: poprvé se má dítě odtrhnout od maminky a nastávají obavy. Jak to zvládne? Zvládne to vůbec? Co ostatní děti, bude si s nimi hrát? Nebudou mu ubližovat? Jak rychle si asi zvykne?
Téma:

Agresivita dětí

Každý z nás se s ní už v životě setkal, ať už to bylo u dětí ve vztahu k jejich vrstevníkům, u dospívajících třeba v souvislosti s ničením majetku nebo u dospělých ve vztahu ke zvířatům, ale třeba i mezi zvířaty samotnými. Agresivita není vrozenou vlastností ani u lidí, ani u zvířat, výchovou ji lze stejně dobře rozvinout, jako potlačit.
Téma:

Začlenění dítěte do kolektivu

Dítě se nachází v určitém kolektivu již od narození. Nejdříve je to blízká rodina – vy, manžel, případně starší sourozenec, prarodiče. V pozdějším věku, třeba na plavání, se dostane mezi další kojence a děti stejného, nebo podobného věku.
Téma:

Zdravé sebevědomí dětí – II.část

V pokračování článku o sebevědomí dětí tentokrát zaostříme pozornost na budování sebepojetí dětí v oblasti „těla a smyslů“, částečně také ve výkonové oblasti a na možnosti podpory celostního růstu osobnosti. Vysvětlíme si opět souvislosti s harmonizací rodinného a pracovního života.
Téma:

Rozvíjíme sebevědomí u dětí – I. část

Na první pohled to nemusí být zřejmé, nicméně i zdravě se rozvíjející sebevědomí dítěte usnadňuje ženě propojení role maminky s rolí profesní. Jak děti v procesu budování optimálního sebepojetí podpořit? Na to se postupně zaměříme v následujícím povídání.
Téma:

Jak začlenit dítě do kolektivu

Každé dítě už od narození žije v určitém kolektivu. Nejdříve je to rodina, která dává dítěti vše, co potřebuje. Později se dostává dítě do kolektivu širší rodiny – babičky, dědové, strýcové, tety …
Téma:

Co by mělo umět vaše dítě, aby ho ostatní měli rádi?

Rodiče jsou šťastní, když vidí svoje dítě v centru dění a obklopené kamarády. Jaké vlastnosti a způsoby chování ke „společenskému úspěchu“ vedou – a jak je dítě naučit?
Téma:

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com