Jak připravit dítě na školku?

Téma:
Nástup do školky je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to "odtrpí".

Aby se nástup vašeho prcka do školky povedl co nejlépe, snažte se ho na tento krok připravit předem.

Domluvte se s ředitelkou mateřské školy, do níž má vaše dítě nastoupit, zda byste si mohli přijít školku prohlédnout spolu s vaším budoucím školáčkem. Dítě tak získá představu o školce, uvidí, že jsou tam i jiné děti, s nimiž si bude moci hrát, že jsou tam pro něj různé hračky a podobně.

Pokud je dítě příliš vázané na matku, je dobré ho před nástupem do školky postupně přivykat i na odloučení. Nechte ho častěji s rodinou či známými, aby si zvykalo i na jiné lidí.

Mateřská centra jsou také velmi dobrou příležitostí, jak vašemu děťátku usnadnit vstup do mateřské školky. V mateřském centru totiž získá mnoho kamarádů, naučí se podělit se o hračky, být samostatnější a mnoho jiného. Návštěvami mateřského centra tedy můžete také přispět k přípravě svého drobečka na nástup do mateřské školky.

S děťátkem si o školce hodně povídejte - vždy však v pozitivním smyslu. Povídejte mu o tom, co tam bude dělat, že si tam najde spoustu nových kamarádů, naučí se nové písničky, básničky a mnoho jiného. A nezapomeňte mu připomenout, že si pro něj vždy přijdete a po školce budete trávit čas spolu.

I když je nástup do školky nejednou zatěžkávací zkouškou a dítě i rodiče si dost vytrpí, než si čerstvý školáček na novou situaci zvykne, většina dětí si dříve či později na školku zvykne a ani se nenadějete a budete řešit nástup do první třídy.

Hodnocení: 
1
Průměr: 1 (1 vote)

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com