Ivana Königsmarková v Automatkách: Výchova dětí v přemedializované době

Ivana Königsmarková byla v roce 2009 zažalována lékařskými institucemi a odsouzena k dvěma letům vězení a pokutě 2, 7 milionu korun za vedení komplikovaného domácího porodu, dítě po 20 měsících zemřelo. V roce 2013 byla zproštěna viny, obnovila svou porodnickou činnost a byla prvním hostem nového magazínu Automatky.

„V dřívějších dobách se rodilo doma, všichni u toho byli a s dítětem se vítali,“ říká Königsmarková, prezidentka Unie porodních asistentek. „Dnes se doma nerodí, porod jsme přesunuli do sterilního prostředí porodnice, kde se o matku a dítě během prvních tří dní může starat až 60 lidí. Matku vystavujeme stresu a tatínka jsme poslali na pivo.“ Celý proces porodu a přijetí dítěte jsme tím zkomplikovali.

V tomto díle Automatek ovšem rozhodně nejde o domácí porod, ale o to, jak celkově přistupuje společnost k dětem. Neodsunuli jsme je i s matkami na okraj? A není mateřství jeden z nejdiskutovanějších fenoménů dnešní doby? 

A kdo je vůbec tolik podceňovaná porodní asistentka? Mimo to, že je vysokoškolsky vzdělaná, je jediným zdravotnickým pracovníkem, který má kompetence k péči o matku i dítě. Musí se dokázat postarat o ženu během celého jejího života, od první menstruace přes porod až po klimakterium. 

Ivana Königsmarková otevírá téma mateřství a hovoří nejen o tom, jak by mělo vypadat těhotenství a co vše musíme vědět o porodu. Mluvili jsme i o výchově dětí v přemedializované době. Poslechněte si celý rozhovor. 

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com