dětská hřiště

Bezpečnost dítěte (jak předcházet úrazům a otravám u dětí)

Otravy a úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí. Otravy a úrazy hrozí dětem všech věkových kategorií. I když ne každý úraz či otrava musí skončit úmrtím, trvalé následky na zdraví dítěte jsou celoživotním psychickým traumatem jak pro rodiče, tak pro dítě.
Téma:

Bezpečné, úplně pitomé děti

Zatímco my dříve narození jsme procházeli drsnou školou života plnou natlučených kolen a zadřených třísek, dnešní děti vyrůstají obklopeny dezinfikovanou bublinou bezpečnostních fíglů. Je to pro ně dobré?
Téma:

Jak vést dítě k samostatnosti

Také se vaše batole dostalo do stadia, že si chce spoustu věcí vyzkoušet samo? Jeho „já sám“ nebo „já sama“ je u vás na denním pořádku? Věřte, že je to zcela přirozené. Dítě si začíná uvědomovat svoji osobnost, svoje „já“. Pro rodiče to znamená jediné: obrnit se trpělivostí a své dítě na jeho cestě k samostatnosti všemožně podporovat. Úplně snadný úkol to není…
Téma:

Charakteristika vývoje dítěte předškolního věku

Jeden velký autor jednou napsal: „Dospělí sami nikdy nic nechápou a děti to hrozně unavuje, stále a stále jim něco vysvětlovat. Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.“ Pan Exupéry měl pravdu. Každý už to jistě jednou zažil, ať z pozice dítěte či rodiče. Pojďme se tedy společně podívat, co takové dítě potřebuje. Co očekává od okolního světa a na co nesmíme zapomenout při jeho výchově, vzdělání a utváření sebe sama. Zaměříme se na velice důležitou etapu vývoje dítěte a tedy předškolní věk.
Téma:

Máme doma malého vzteklouna

Kolem druhého roku dítěte nastává tzv. období vzdoru, kdy se děti začínají více nápadněji vztekat a vzdorovat a bývá s nimi mnohdy těžké pořízení. Naše děti umí sebou mrsknout pěkně na zem, kopat nohama a křičet na celou tramvaj a neutiší se, ani kdybyste se rozkrájeli. U některých dětí toto období trvá až do tří let věku dítěte, ale většinou toto“vztekací „ období trvá kratší dobu. V předškolním věku dochází k poklesu vzdorovitého chování a s nástupem do školy se s nadměrnou vzdorovitostí setkáváme zřídka.
Téma:

Má vaše dítě problémy v kolektivu? Můžete mu pomoci!

Některé děti jsou odjakživa ve společnosti svých vrstevníků jako ryba ve vodě, což je ideální stav. Ale jsou i děti, a není jich málo, pro které je návštěva hřiště či dětské oslavy přímo noční můrou…
Téma:

Odtržení od maminky aneb začleňování dítěte do kolektivu

Známe to všichni: poprvé se má dítě odtrhnout od maminky a nastávají obavy. Jak to zvládne? Zvládne to vůbec? Co ostatní děti, bude si s nimi hrát? Nebudou mu ubližovat? Jak rychle si asi zvykne?
Téma:

Začlenění dítěte do kolektivu

Dítě se nachází v určitém kolektivu již od narození. Nejdříve je to blízká rodina – vy, manžel, případně starší sourozenec, prarodiče. V pozdějším věku, třeba na plavání, se dostane mezi další kojence a děti stejného, nebo podobného věku.
Téma:

Adaptace dětí na předškolní zařízení

Je moje dítě zralé na nástup do školky? Je vhodné nechat děti v novém zařízení po celý den? A lze děti připravit na přechod z rodiny do kolektivní péče? To je jistě jen několik námětů z celé řady otázek, o nichž rodiče v přelomovém období přemítají nebo je přivádějí k odborné konzultaci. Přitom jsou jednou z podmínek pro to, aby rodiče mohli přiměřeně sladit rodinnou a profesní sféru svého života.
Téma:

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com