spánek

Polední klid není pro každého

Do denního režimu mateřských škol neodmyslitelně patří polední odpočinek. Děti, které nejdou "po o" domů, se převléknou do pyžamek a hajdy na lehátko.

Může pravidelný spánkový režim přispět k vyššímu IQ dítěte?

The Economist, 13. 7. 2013 (přeložila Lenka Šnajdrová) V dávných dobách, kdy děti byly jen vidět, nikoli slyšet, a kdy bez odmlouvání vyhověly přáním svých rodičů, všichni věděli, jak důležité je dodržovat pravidelný čas uložení ke spánku. Co na to říkají rodiče dnešních dětí? „Jestli chodí pravidelně spát? Ani náhodou!“ shodují se většinou. Nejnovější výzkum prof. Yvonne Kellyové z britské University College London však ukazuje, že naši předkové měli pravdu – alespoň v polovině případů. Zdá se, že z pravidelného ukládání ke spánku mají prospěch děvčata, nikoli však chlapci.
Téma:

Nástup do školky? Žádná věda

Říkáte si, připravit se na písemku, na testy z autoškoly, sportovní soutěže… ale připravit se na školku? Nebojte se – nemusíte kupovat a číst drahé knihy, ani navštěvovat speciální kurzy, či se s dítětem biflovat nějaké poučky. Je to mnohem jednodušší. Až si přečtete následující řádky, většina z vás si řekne: „Ale to přece dělám!“
Téma:

Číst či nečíst?

To není hamletovská otázka, nýbrž dotaz jedné babičky. Ten zní takto: „Má se dětem číst, když už jsou v postýlce a měly by už spát?"

Co odborníci nevědí

Máme se jako rodiče chovat podle toho, co považujeme za rozumné, nebo podle svých emocí? Myšlenky a city vypadají leckdy nesmiřitelně. To je však jen první pohled. Ve skutečnosti mohou rozum a cit na hledání vhodného řešení účinně spolupracovat.

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com